İngilizce kursu
seçerken
nelere dikkat etmeliyim?

Erhan Sarıoğlu | Nisan 13, 2022 | 3245 Blog

İngilizce Kursu Nasıl Seçilir? İngilizce Kursu Seçimi Hakkında Yabancı Dil Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edelim? İngilizce Kursu Seçerken Nelerde Dikkat Edilmeli? İngilizce Kurs Seçiminde Kriterler İyi bir İngilizce kursunda olması Gerekenler İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Olmalıdır? İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Anlaşılır? İngilizce kursları nasıl?

İyi bir ingilizce kursu arıyorum
İstanbul'da ingilizce kursu tavsiyesi olan var mı?

"İngilizce kursu seçerken nelere dikkat etmeliyim? ya da en iyi ingilizce kursu hangisi?" yıllardır herkesin dilinde olan ve cevabını bulmaya çalıştığı, içinde acılar, umutsuzluklar ve başarısızlıklar barındıran alışılagelmiş klasik sorular. Çocukluğumuzdan beri ingilizce öğrenmek için harcanan zaman ve paraya bakıldığında dünya sıralamasında en alt düzeyde olduğumuz "ben ingilizce öğrenemiyorum" cümlesini sıkça duyduğumuz ve bu sorunu gidermek için ne kadar çaba sarf edilirse edilsin gerçekçi bir başarıya aç olduğumuz artık herkesin bildiği bir durum.

Peki ama neden İngilizce öğrenmek bu kadar zor...

Bu sorunun cevabı aslında çok basit. İngilizce öğrenmek için iki ana metot vardır. Bunlardan ilki çocuk yaşlarda o dili bir bebek gibi öğrenmektir. Diğeri ise yetişkin yaşlarda yabancı dile vakıf olmaya çalışmak ve üzerine kafa yormaktır. Buda öğrenmek istediğiniz yabancı dilin kendi dilinize ne kadar yakın olduğuyla bire bir alakalıdır.

En iyi ingilizce kursu arayışı geçmişteki acı tecrübelerden ve her defasındaki başarısızlıklardan dolayı kişinin bilinçaltına yerleşmiş kaf dağındaki anka kuşuna ulaşmak gibidir. "Hangi ingilizce kursunu seçmeliyim" sorusu her söylenene kulak kabartmak, çabalamak, araştırmak, zaman ve para harcamak ama sonuçta başladığınız yere geri dönmekten başka bir anlam taşımayacaktır.

Unutmayınız ki, en iyi ingilizce kursu yoktur. Hiçbir bina, kolay lokasyon ya da süslü reklam size ingilizce öğretemez. Eğitim bir sistem işidir ve temas ettiği dokuya uyum sağlaması gerekir. Konuştuğunuz dili ve kültürünü bilmeyenlerin yazdığı kitaplarla ve onları size uygulamaya çalışan diller arası bağlantılardan bir haber ve sadece ingilizce konuşmaktan başka hiçbir özelliği olmayan, mesleki eğitimleri ve akademik kariyerleri bulunmayan İngilizce hocalarıyla dışarıdan bakıldığında bina, içine girdiğinizde tipik bir eğitim çöplüğü olan birçok yer üzülerek ülkemizin acı bir gerçeğidir.