İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Erhan Sarıoğlu | Nisan 13, 2022 | 5489 Blog

Nasıl İngilizce Öğrenilir? Evde ingilizce nasıl öğrenilir? Yeni Başlayanlar için İngilizce Nasıl Öğrenilir? En kolay İngilizce Nasıl Öğrenilir? İngilizce Nasıl Öğrenilir, Nasıl Konuşulur, Nasıl Geliştirilir? İngilizce öğrenme yolları neler? İngilizce Nasıl Öğrenilmez? İngilizce En Etkili Nasıl Öğrenilir?

İngilizce Nasıl Öğrenilir?
Hangi yaşta olursak olalım, herşeyin anında olmasını bekliyoruz. Herhangi birşey düşündüğümüzden biraz daha uzun sürerse, ilgimizi kaybediyor yada kendimizi kötü hissediyoruz. Ne dersiniz, yanılıyor muyuz?

DÜŞÜNÜN: Bugüne kadarki İngilizce öğrenme deneyimlerinizde neler yaşadınız? Ne sürprizlerle karşılaştınız. Bazen sevindiniz bazense üzüldünüz. Haklısınız. Bunların bir kısmı sizden kaynaklanmadı, ama sizde de biraz suç yok muydu? Doğru tercih yapamadınız. Hayatınızın yanlış bir kesitinde bu işe zaman ve bütçe ayırmaya çalıştınız...

UNUTMAYIN: Size hiçkimse sizden daha fazla yardım edemez. Doğru zaman, doğru tercih ve doğru sistem size adım adım başarıyı getirecektir. Peki, ama nasıl dediğinizi duyar gibiyiz...

MERAK ETMEYİN: Hepsini sırayla anlatacağız ama öncelikle size yararlı olacağına inandığımız bir hususu belirtmekte fayda var. İngilizcenizi düzenli olarak kullanacak kimseniz yoksa, kendinizle pratik yapın! Kendinizi İngilizce konuşurken görmek sadece büyük bir motivasyon kaynağı olmakla kalmayıp oldukça heyecan verici de olabilir. Kendinizle göz teması kurun ve karşınızda başka birinin olduğunu hayal edin. Kendinizle konuşma deneyimi hem İngilizcenizi ileletecek hemde sıra başka biriyle İngilizce konuşmaya geldiğinde size güven verecektir. Bunu hergün 10-15 dakika yapın. İlerlemeye başladığınızı göreceksiniz.

İngilizce öğrenmek acele edilmemesi gereken bir süreç olsa da, İngilizceyi daha hızlı öğrenebilmek için merak edebileceğiniz konulara ilişkin yeni bir liste hazırladık. "Hayır, zaman kaybetmeden ben DİREKT sonuca ulaşmak istiyorum" diyorsanız, o halde sizi daha fazla MERAK içinde bırakmayalım. BU LİNK İngilizce geleceğinizde size çok fayda sağlayabilir.