İyi bir ingilizce kursu arıyorum, istanbulda İngilizce kursu tavsiyesi olan var mı?

Akıllara durgunluk veren "İngilizce R Modüler Bağlantı Kılavuzu" ile rakamların İngilizcedeki inanılmaz gücüne şahit olacak ve İngilizce öğrenmenin nasıl bu kadar kolay hale dönüşebildiğine inanamayacaksınız.

Sesli Oku    Durdur


İngilizce kursu
seçerken
nelere dikkat etmeliyim?


İyi bir ingilizce kursu arıyorum
İstanbul'da ingilizce kursu tavsiyesi olan var mı?

"İngilizce kursu seçerken nelere dikkat etmeliyim? ya da en iyi ingilizce kursu hangisi?" yıllardır herkesin dilinde olan ve cevabını bulmaya çalıştığı, içinde acılar, umutsuzluklar ve başarısızlıklar barındıran alışılagelmiş klasik sorular. Çocukluğumuzdan beri ingilizce öğrenmek için harcanan zaman ve paraya bakıldığında dünya sıralamasında en alt düzeyde olduğumuz "ben ingilizce öğrenemiyorum" cümlesini sıkça duyduğumuz ve bu sorunu gidermek için ne kadar çaba sarf edilirse edilsin gerçekçi bir başarıya aç olduğumuz artık herkesin bildiği bir durum.

Peki ama neden İngilizce öğrenmek bu kadar zor...

Bu sorunun cevabı aslında çok basit. İngilizce öğrenmek için iki ana metot vardır. Bunlardan ilki çocuk yaşlarda o dili bir bebek gibi öğrenmektir. Diğeri ise yetişkin yaşlarda yabancı dile vakıf olmaya çalışmak ve üzerine kafa yormaktır. Buda öğrenmek istediğiniz yabancı dilin kendi dilinize ne kadar yakın olduğuyla bire bir alakalıdır.

En iyi ingilizce kursu arayışı geçmişteki acı tecrübelerden ve her defasındaki başarısızlıklardan dolayı kişinin bilinçaltına yerleşmiş kaf dağındaki anka kuşuna ulaşmak gibidir. "Hangi ingilizce kursunu seçmeliyim" sorusu her söylenene kulak kabartmak, çabalamak, araştırmak, zaman ve para harcamak ama sonuçta başladığınız yere geri dönmekten başka bir anlam taşımayacaktır.

Unutmayınız ki, en iyi ingilizce kursu yoktur. Hiçbir bina, kolay lokasyon ya da süslü reklam size ingilizce öğretemez. Eğitim bir sistem işidir ve temas ettiği dokuya uyum sağlaması gerekir. Konuştuğunuz dili ve kültürünü bilmeyenlerin yazdığı kitaplarla ve onları size uygulamaya çalışan diller arası bağlantılardan bir haber ve sadece ingilizce konuşmaktan başka hiçbir özelliği olmayan Sultan Ahmet kırması mesleki eğitimleri ve akademik kariyerleri bulunmayan ingilizce hocalarıyla dışarıdan bakıldığında bina, içine girdiğinizde tipik bir eğitim çöplüğü olan en iyi ingilizce kursu sloganları üzülerek ülkemizin acı bir gerçeğidir.