ingilizce telefon konusma
Call us on:
ingilizce yazisma mail mektup cv
Questions?
Matematiksel İngilizce Dersleri ®

Sadece İş ve Akademi Dünyasına Yönelik Sayısal Tabanlı Yoğun İngilizce Eğitim Programı

Hayalden Gerçeğe Yolculuk!

Gelmiş Geçmiş Tek Farklı Sistemle Adım Adım İngilizce Öğreneceksiniz...

ERHAN SARIOĞLU

Ezbersiz İngilizceye Atılmış 25 Yıllık İmza

Sayısal İngilizce Sistemi

6 Ayda Algoritmik
Sayısal İngilizce Kodlama


Başlarken,

İngilizce öğrenebilmek her şeyden önce kendinize güven ve insan aklının başaramayacağı hiçbir şeyin olamayacağına kendinizi inandırmanızla başlar. Geçmişteki yersiz ve boş korkularınızdan kurtulmanız İngilizce eğitiminde atacağınız ilk adım olacaktır.

Unutmayın, İngilizce öyle kolay bir lisandır ki, ezberlemediğiniz sürece öğrenmemek için özel çaba sarf etmeniz gerekir.

İngilizce öğrenirken sorduğunuz her soruya mantıklı bir cevap alamıyorsanız, ezberliyorsunuz demektir...Çaresizlik içinde anlamadığınız konulara ait sorularınıza sıkça şu karşılığı duyarız. "İngilizcede mantık yoktur. Türkçe düşünmeyecek ve bunu böylece bileceksin." Bu sadece sorunuza verilen kaçamak bir cevaptır. Kesin bir dille iddia ediyorum ki, İngilizcenin hiçbir aşamasında "bunu böyle bileceksin, İngilizcede mantık yoktur." cevabı yer almaz. Her sorunun bir cevabı, her hamlenin net bir anlamı ve açıklaması vardır.

Bizler bebekler gibi önce kelimelerin anlamlarını bilmeden kulak dolgunluğu ile ezberlemek daha sonrada aralarında zamanla anlam ilişkisi kurarak bütüne ermek gibi bir olayı bu yaşlarda yapamayacağımıza göre uygulanacak tek yöntem, o dili gramer kurallarına göre öğrenmek olacaktır. Çoğu insan "Benim gramerim iyi ama konuşamıyorum." düşüncesiyle kendi kendini kandırır. Sadece formül bilmek okullarda sınav geçmek için geçerlidir, gerçek hayatla bir ilgisi yoktur. Bilen konuşur ve yazar.

Kurs Sistemi ve Türkçe Tabanlı İngilizce

Önünüzde İngilizce eğitimi için üç seçenek vardır. Bunlardan ilki bugüne kadar uygulanan bolca resimli ve süslü kitapları, ezbere cümleleri ile tüm ülkede uygulanan klasik metot, bir diğeri kitap ve kaleme dokunmamanızı tavsiye eden ve derslerde papağan gibi size cümle tekrarlatan cümle ezberletme metodu ve son olarak attığınız her adımı otomatik denetleyen önce altyapı sonra inşaat zihniyeti ile çalışan Türkçe esaslı metot.

Üçüncü metot mantık ve öğrenme bazlı olduğundan, sizden Türkçe Dilbilgisi ister, çalışma ister, özveri ister, 6 ay boyunca kendinizi İngilizceye vermenizi ister. Bu süre sonunda sizi konuşturur ve yazdırır. Sizinle aynı gün kursa başlayan bir arkadaşınızla aranızda yıllarca kapanmayacak bilgi ve uygulama uçurumu oluşturur.

Bir Başka Gözden İngilizce Eğitim Sistemi Türkler için özel olarak tasarlanmış olup, klasik metotların aksine mutlak algılama ve öğrendiklerinizi bir matematik mantığı üzerine yerleştirme esasına dayanmaktadır. Sayısal İngilizce Türkçe Dilbilgisi tabanlı ve matematiksel verilerle çalışan ezber düşmanı bir metottur. İngilizce içinde attığınız her adımı otomatik olarak kontrol eder ve yanlış hamlelerinizde Türkçe Dilbilgisi kurallarını devreye sokar.

Sistem Nedir

Eğitim sistemi en genel hatlarıyla,

a) İlk olarak Türkçe Dilbilgisi kurallarına genel bakış ile başlar.

b) Daha sonra her İngilizce cümlede karşımıza çıkacak ve her zaman sabit olan asla değişmeyecek cümle sabitleri üzerine yoğunlaşır. Bu bölüm kitap ve örnek dersler sekmesinde özetlenerek ele alınmıştır.

Ayrıntılı bilgi için www.ingilizceegitimi.com/ingilizce-kitap-cd.htm

c) Bir sonraki adım ise, İngilizcede değişken diye adlandırdığımız mastar ve yüklem bilgisi ile tüm İngilizce içinde yer alan cümle modellerini ilkokul öğrencilerine öğretilen çarpım tablosu zihniyeti ile ana cümle formülünde yerine koyar.

 • Dışarı çıkabilmeli.
 • Dışarı çıkabilmeliydi.
 • Dışarı çıkamaz.
 • Dışarı çıkmayabilir.
 • Dışarı çıkamayabilir.
 • Dışarı çıkabilirdi.
 • Dışarı çıkmış olmalı.

d) İskelet sistemi adı altında bir cümlede yer alan birden çok fiilin nasıl kullanılacağını inceler ve ana formülde yerine koyar.

 • Bana bir köle gibi davranmandan nefret ediyorum.
 • İstediklerimi yapmamı engellemeye çalışmandan nefret ediyorum.
 • Beni bekletmenden nefret ediyorum.

e) Gazete, dergi ve makalelerde çok yoğun olarak karşımıza çıkan ve profesyonelliğin bir göstergesi olan kelime detaylandırmaları üzerinde yoğunlaşır.

 • ükümeti protesto eden bir gösteride polis tarafından tutuklanan öğrenciler,
 • Geçen cuma akşamı Kınalıada'dan 3 mil açıkta yatında üç kişi tarafından vurulan tanınmış işadamlarından biri olan Cafer Tok,

f) Son olarak yukarıda yer alan başlıklardan oluşmuş birden fazla cümleyi bağlaç mantığı ile birbirine kaynak eder.

 • Erkekler uzun süreli bir evlilikten sonra eşleri ile mutlu olmadıklarını söylediklerinde
  bence tek neden diğer bir kadındır.
 • İstediklerimi yapmamı engellemeye çalışmandan nefret ediyorum.
 • Türkiye’nin en önemli problemlerinden biri işsizlik olduğundan, kısa zamanda Avrupa Birliğine girmesinin imkansız olduğunu hala bazılarımız anlamakta zorluk çekiyor.

Yukarıdaki örnekler “Bir Başka Gözden İngilizce” adlı eğitim seti içinde yer alan “II.Cilt / Bağlaçlar, İskelet Bilgisi ve Kelime Bilgisi” kısımlarından alınmıştır.

Yukarıda yer alan cümlelerin ortalama konuşma süresi katılımcıların Türkçe Dilbilgisi seviyelerine göre yaklaşık 4-5 ay civarıdır.

Eğer İngilizce öğrenmekte kararlıysanız kendinize bir iyilik yapın ve Türkçe Dilbilgisi bölümüne bir göz atın. İngilizce geleceğinize açılan altın kapının o bilgilerden geçtiğini asla ve asla unutmayın.

Neden 5-6 Ay

Elbette ki İngilizce eğitimi öyle aylara sığacak bir olgu değildir ama sağlam bir temel ile uygulanabilecek doğru bir metod başarının altın anahtarı olacaktır.

Haftalık ortalama 5-6 saatlik derslerle geçirilecek 5 ay, belki elde olmayan aksaklıklarla uzayabilecek 6 ay İngilizce için harcanacak maksimum zamandır. Bu sistem içinde uygulanan tarz ezberciliği ortadan kaldırdığından harcanan bütün süre mutlak öğrenmeye gitmektedir.

Bu metodla İngilizce öğrenebilmek insan aklının alamayacağı kadar kolay olmasına rağmen, Türkçe alt yapısı zayıf, her gün 1 saat evde kendi başına tekrar yapmayan, sistemi uygulamayan, birisi gelsede bütün her şeyi ben uyurken beynime aktarsa zihniyetinde olan kişilerin başarıya ulaşmaları hemen hemen imkansızdır.

Eğitim sürecinden sonra kişi sıkça okuyarak, kendince yazılar yazarak ve sistemin bir parçası olan notları tekrar ederek kendini geliştirecektir.

Öğrenim Düzeyi

5-6 ay sonunda her cümleyi rahatlıkla yazar ve konuşur olacaksınız. Tabiki CNN anlayamayacak Newsweek okuyamayacaksınız. Onlar belli bir kelime sürecinin sonunda gelecek olaylardır. Fakat sözlük yardımı ile Newsweek içindeki anlayamadığınız cümlelerin sayısı gittikçe azalacak ya da deyimlerde sıkıntılar çekeceksiniz.

Bu sistem içinde yaklaşık kişiye bağlı olarak 2 bin civarı kelime öğrenilecek ve bu kelimeler sayesinde her türlü cümle kolaylıkla yapılabilecektir. İngilizce dilinde 170 binin üzerinde kelime vardır ve bunları öğrenmek çok uzun yıllar alacak bir süreçtir. Bizim hedefimiz öğreneceğimiz yeterli sayıdaki kelimeler ile yazı ve konuşmada profesyonel cümleleri ortaya çıkarmak olacaktır.

Sizi biraz daha aydınlatabilmek için yaklaşık 8 veya 9 haftalık bir eğitim sonunda Bir Başka Gözden İngilizce adlı eğitim seti içinde yer alan birinci kitabımızı bitirecek ve aşağıdaki gibi yazı örneklerini çok rahatlıkla yazar ve konuşur olacağız.

Kilyos'taki evimiz geceleri çok ıssız olduğundan arkadaşlarımızın bizi ziyaret etmeleri zordur. O akşam evde yalnızdık ve soygundan sonra katil bahçede olduğundan karanlıkta birbirimizden bile korkuyorduk. Kablo kesik olduğu için polisi aramamız imkansızdı.

It is difficult for our friends to visit us because our house in Kilyos is very desolate at night. We were alone at home that night and we were even afraid of each other in the dark because the killer was in the garden after the robbery. It was impossible for us to call the police because the cable was cut.

Biz Türkiyede uluslar arası bir ithalat şirketiyiz. İlanınızdan bütün dünya çapında yeni pazarlar bulmaya istekli olduğunuzu anlamak zor değil. Karşılıklı menfaatlerimiz doğrultusunda sizinle uzun süreli bir iş birliğine hazırız. Eğer konu ile ilgilenirseniz, lütfen bize şirketiniz ve ürün yelpazeniz hakkında daha ayrıntılı bilgi gönderin.

We are an international import company in Turkiye. It is not difficult to understand from your advertisement that you are willing to find new markets all over the world. We are ready to make a long-term commitment to you for our mutual benefit. If you are interested in the matter, please, send us further information about your company and product range.

Yukarıdaki örnekler “Bir Başka Gözden İngilizce” adlı eğitim seti içinde yer alan “I.Cilt / İngilizceye Giriş” kısmından alınmıştır.

Yukarıdaki örneklerin seviyesi yaklaşık 8 ile 9 haftadır. Sakın bu cümleleri ezberleyeceğiniz izlenimine kapılmayın virgülüne kadar anlayarak sindirerek ve tüm benzerlerini yapabilecek bilgiye sahip olarak onları çok kolaylıkla halledeceksiniz. Hepsi tek bir formüle göre ve asla kelimelerin yerleri değiştirilmeden yapılır.

Daha ayrıntılı bilgi için her gün online olarak değişik metin çalışmalarının yapıldığı facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sayfayı ziyaret etmek için tıklayınız...

ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

Son günlerde internette yaygın bir şekilde ve bir çoğunu ne aklın ne de bilimin asla kabul edemeyeceği İngilizce eğitimi sloganlarına rastlanmaktadır. Şunu bilmelisiniz ki, bu sistemle son günlerin moda sloganlarının aksine kitapsız, kalemsiz ve ders çalışmadan İngilizce öğrenemezsiniz. Birisi gelse de bana İngilizceyi, ben uyurken ya da ders çalışmadan öğretse mantığı sadece Hollywood filmlerine özgü ütopik bir yaklaşımdır.

Herkese İngilizce öğretme iddiası hayalperestlikten daha çok şarlatanlık sınırlarını zorlayacağından, sitede açıklanan 5-6 ayda İngilizce eğitimi sadece Türkçe Dilbilgisi mülakatında başarılı olan arkadaşlar için uygundur. Derslere Türkçe Dilbilgisine hakimiyet kriterlerine göre mülakat usulü öğrenci alındığından, katılım koşullarını mutlaka okuyunuz ve Türkçe Dilbilgisi seviyeniz yeterli değilse, lütfen irtibata geçmeyiniz.