En İyi İngilizce Kursu Hangisi?

Erhan Sarıoğlu | Nisan 13, 2022 | 3878 Blog

En Kaliteli İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Kursları İngilizce Dersleri, Kursları ve Eğitimleri En İyi İstanbul Dil Kursları Yurtdışı İngilizce Dil Okulları İngilizce kursları tavsiye İngilizce Dil Okuları ve İngilizce Kursları İstanbul En iyi İngilizce kursları İstanbul Avrupa Yakası

En İyi İngilizce Kursu Hangisi?
Ben de sizin gibi İngilizce öğrenemediğimi ve öğrenemeyeceğimi düşündüğümde sudan çıkmış balık gibiydim. Sayısız İngilizce kursları denemiş, gramer kitapları ve eğitim setleri ile amansız bir mücadeleye girişmiştim. Hep aklımda en iyi İngilizce kursu arayışı vardı. Teknik anlamda İngilizce dil yapısı bu kadar karmaşık ve anlaşılması zor olamazdı. Olmadığını da sonuçta birgün anladım.
- Erhan Sarıoğlu / Sayısal İngilizce - 1993

Bu yazımızda sizinle İngilizce öğrenmenin gizemli sırrını paylaşacağız.

Daha evvel hiç sayılarla İngilizce öğrenmeye çalıştınız mı ya da böyle bir şey sizce mümkün olabilir mi?
Cevabınızın ne olabileceğini tahmin edebiliyoruz. İçinizde yavaş yavaş bir merak duygusunun da uyanmaya başladığının farkındayız. Bir an önce konuya girmemizi istiyorsunuz.
Peki, devam edelim.

Matematiksel İngilizce her dilin kimyasalında bulunan mastarlara rakamlar atayarak onlardan anlamlı sayılar türetebilme tekniğidir. Bu sayede ezberlemeden her tarz cümle kolaylıkla yapılabilir.

Bu ifadenin size yeterli gelmediğini biliyoruz. Bizzat olayı gözlemlemeyi ve ikna edilmeyi bekliyorsunuz. Haklısınız da. Daha somut şeyler görmeniz lazım.

Ama şöyle bir DÜŞÜNÜN.
İngilizce öğrenmek neden sizin bu kadar önemli?

İngilizce konuşabilseydiniz iş hayatınız kolaylaşırdı. Toplantılarda kendinizi çok kolay bir şekilde İngilizce ifade edebilir, şirketinizin sizi göndereceğici yurtdışı eğitimlere katılabilir, etrafınızdaki çalışma arkadaşlarınızı büyüleyebilirdiniz. Özellikle yeni iş görüşmeleri veya size gelen iş tekliflerinde kendinizi son derece güvende hissederdiniz. Bu da size maddi refah sağlardı. Sadece maddiyat da değil. Yabancı yayınlara, akademik yazılara, haberlere ve İngilizce kaynaklara kolayca ulaşabilirdiniz. Kimseye muhtaç kalmadan, size yapılan kaprislere katlanmadan hayatınıza dimdik devam edebilirdiniz.

Aslında tüm bunları tahmin etmek pek de zor değil. Yazdıklarımız sizi anlatıyor ve yapmak istediklerinizin büyük kısmını özetliyor değil mi? Çok doğru. Biz de aynı şeyleri düşünmüştük zaten.

HATIRLAYIN: Birçok kere "Biz En İyiyiz" sloganıyla karşılaştınız. İngilizce öğrenmeye bazen başladınız bitiremediniz, bazense eğitim programınızı bitirdiniz ama sonuç alamadınız. Çoğu zaman içinizden "acaba doğru zaman mıydı?" diye geçirdiniz.

Peki, nedir bu yazıyı okurken sizi İngilizce öğrenmenin kolay olması gerektiğine iten? Pişmanlıklarınız, keşkeleriniz ya da yitirdiğiniz zaman mı? Eğer bu yazının sonunda size buna inandırmayı başarırsak ki, bu konuda en ufak bir tereddütümüz bile yok, rakamların yabancı dil eğitimindeki gücüne inanmış olacaksınız. Aslında, inanmak istiyorsunuz çünkü merakınız son bulduğunda en iyi İngilizce kursu arayışınız bitecek ve başka bir kanıta ihtiyacınız kalmayacak.

MERAK ETMEYİN: Sizi İngilizce eğitiminde bugüne kadar yaşadığınız acı tecrübeler gibi bir hayal kırıklığı ile karşı karşıya bırakmayacağız.

Şimdi sizinle küçük bir uygulama yapalım.
Bu kısmı iyi okumalısınız.
Bir aşamayı tamamlamadan diğer aşamaya geçmemelisiniz.
Bu yüzden şıkları adım adım uygulamanız gerekiyor.

1- Aşağıdaki resimde 5 tane rakam var. Görsele 5 saniye süreyle gözünüzü kırpmadan bakın ve sonra 1-2-3-4-5 nolu kutucuklara sırayla basın. Bir rakama dokunduktan sonra diğer rakama basmadan önce içinizden üçe kadar sayarak bekleyin. Sonra tıklayın. Gözünüzde belirecek gizli notu unutmamaya çalışın, çünkü onu tekrar kullanacağız. Sonrasında yazıyı okumaya devam edin. Daha işimiz bitmedi!

istanbul avrupa yakası ingilizce kursları, matematiksel ingilizce kursu


Ne hissediyorsunuz? Rakamlar sizi etkisi altına almayı başardı mı? Beyninizdeki değişimi fark etmeye başladınız mı? Tabiki de öyle hemen değil. Biraz daha sabır... Okumaya devam edin!

İngilizce öğrenmeye çok ihtiyacınız var değil mi? Zordasınız ve acilen bir şeyler yapmanız gerekiyor. Aksi halde neden size söylediğimiz saçma şeyleri yapıyor olasınız ki?

Evet, görseldeki rakamlara tıklamak tamamen saçmalıktı. İşte bu yüzden uyanık olmalı, ihtiyaçlarınızı ve duygularınızı sömüren söylemlere inanmaktan uzak durmalısınız. "En iyi İngilizce kursu biziz" sloganlarına inanarak, bir resimdeki rakamlara dokunarak, uyuyarak veya gözünüzün önünde sallanan bir saate bakarak bugüne kadar kim İngilizce öğrenebilmiş ki, siz öğrenesiniz. En azından Sayısal İngilizce bu değil.

Artık sizi daha fazla MERAK içinde bırakmayalım. Bu kısa ve önemli hatırlatmadan sonra rakamların İngilizcedeki kullanımını görme zamanı geldi. BU LİNK sizleri İngilizcenin en gizli ve gizemli dehlizlerine götürecek.