İçindekiler
Birebir İngilizce Özel Ders, İngilizce Grup Dersleri, Yerli Hoca mı Yabancı Hoca mı? İngilizce Özel Ders Fiyatları, İstanbul İngilizce Kursları Fiyatları, En Uygun En İyi Kurs Fiyatları

İngilizce özel ders ve İngilizce kursları için fiyat araştırması yapmadan önce nasıl bir İngilizce kursuna veya özel derse ihtiyacınızın olduğunu belirlemeniz İngilizce eğitimine atacağınız ilk adım olacaktır.

Sesli Oku    Durdur


İngilizce Özel Ders

By Erhan Sarıoğlu | Nisan 20, 2020 | 123

İngilizce Konuşma Özel Dersi Arayanlara Öneriler Nedir? Özel Ders İngilizce Öğretmeni Bul İstanbul İngilizce Özel Ders Verenler İngilizce özel ders tavsiyesi olan var mı? İngilizce özel ders almak isteyenlere tavsiyeler nedir? İngilizce Özel Ders Verenler İngilizce Özel Ders Programları Kurumsal İngilizce Özel Ders Sahibinden İngilizce özel ders

İngilizce Özel Ders İngilizce Kursu Fiyatları
İngilizce özel ders, İngilizce kursları, ders saat ücretleri, kurs fiyatları yada bu işe ayıracağınız bütçe. Elbette ki tercih aşamasında ön planda tutulması gereken eleyici kriterlerdir. Ama eğitiminizden en iyi şekilde yararlanmak için yapmanız gereken başka şeyler de var.

Ne İstediğinizi Belirleyin:
İş yerinde daha iyi iletişim kurmak için mi İngilizce eğitimi almak istiyorsunuz? Kolej veya üniversite için belirli bir sınav puanına mı ihtiyacınız var? İngilizce konuşulan bir ülkeye mi gitmek istiyorsunuz? Yoksa daha genel amaçlar için mi İngilizce akıcılığınızı ve yeterliliğinizi artırmak istiyorsunuz?

İngilizcenizi neden geliştirmeniz gerektiğini belirlemek ve bu amaca göre özel ders, kurs veya fiyat araştırması yapmak sizin için önemli bir husus olacaktır.

Aklınızdan Geçenlerle Gerçekler Her Zaman Farklıdır.
Özel ders verenlerin veya İngilizce kurslarında çalışanların sizler gibi bir insan olduğunu ve ellerinde sihirli bir değnek bulunmadığını asla unutmayın. Adı, fiyatı, sistemi ve müfredatı her ne olursa olsun bunu sizlere verecek olan eğitimcilerdir. Her eğitmenin bir duruşu, tarzı ve yöntemi vardır. Öğretim tarzları sizin için tam olarak doğru olmasa bile, her eğitimci sonuçta başarılı olmanızı ister. Eğitimcinin başarısı aynı zamanda sizin başarınız olacağından, doğru öğretmen tercihi eğitim şeklinin özel ders mi yoksa kurs mu olmasından, fiyatların veya ders saat ücretlerinin bütçenizi aşıp aşmamasından çok daha önemlidir. Neticede her başarısız deneme cebinizden çıkacak paradır.


Birebir ingilizce dersler, avantajları ve dezavantajları, özel ingilizce dersleri, birebir özel ders, yüz yüze ders, özel ders tavsiye

Konuşma ve yazma dil becerilerini geliştirmek isteyenler bire bir İngilizce özel dersleri tercih ederek yüz yüze iletişimin daha yararlı olacağına inanırlar.

Sesli Oku    Durdur

Birebir İngilizce Özel Ders


Birebir İngilizce - Kişiye Özel İngilizce Nedir? Birebir Özel Ders Faydalı mı? Birebir Online Canlı İngilizce özel ders mi arıyorsunuz? Birebir İngilizce Konuşma Dersleri Bire Bir Özel Ders Yüz Yüze İngilizce Ders Speaking Özel Ders İngilizce Birebir Eğitim Birebir İngilizce Dil Kursu

Birebir İngilizce Özel Ders
İngilizce kurslarından yeterince yararlanamadığını düşünen pek çok kişi birebir İngilizce özel ders alarak İngilizce eksikliğini tamamlamaya çalışır. Eğitimin kişiye özel ilerlemesi, derslerin özel ve birebir olması, ofiste, işte ya da evde eğitim alabilme imkanı insanları cezbeder. Tüm bunlar ilk etapta kulağa hoş gelse de, yanlış eğitim metodolojisi, uygulama ve teoriğin ezber sınırlarından uzaklaşarak mantık eksenine bir türlü indirgenememesi ve daha da önemlisi, doğru İngilizce hocası tercihi yapılamaması yüzünden dersler bir süre sonra sıradan ve sıkıcı bir yolculuğa dönüşür.

Her ders eğitimcinin harcadığı emek, size ayırdığı zaman ve bunun karşılığında sizden alıp hayatının bir kesitinde kullandığı paradır. Bu döngü içinde gör ama sus tarzı ve yıkımdan başka hiçbir eğitimsel getirisi olmayan eğitmen söylem, davranış ve tavırları olayı eğitimden çok sanal motivasyon alanına dönüştürür.

Unutmayınız ki, danışmanlık hizmetleri dışında marka eğitimciler ellerine çanta alıp kapı kapı dolaşarak asla bireysel ingilizce dersi vermezler. Yoğun programlarından dolayı onlara ulaşmak zor ve zahmetlidir. Amacınız başarıya ulaşmaktan geçiyorsa, bu süreçte çoğu zaman onların egolarıyla da mücadele etmek zorunda kalırsınız.


İngilizce grup dersleri yararlı mı? İngilizce öğrenmek için özel ders mi yoksa kurs tercihi mi daha başarılı sonuç getirir? Grup dersleri nasıl olmalı? Hangi İngilizce kursuna gitmeliyim?

"İngilizce öğrenmek için özel ders mi yoksa kurs tercihi mi daha başarılı sonuç getirir?" sorusunun cevabı eğitimin nerede ve kimin tarafından verildiği ile yakın ilişkilidir.

Sesli Oku    Durdur

İngilizce Grup Dersleri


İngilizce Grup Dersleri
En çok tartışılan, danışılan ve kafa karıştıran bir başka konu da "İngilizce grup dersleri mi yoksa İngilizce özel ders mi daha başarılı sonuç getirir?" sorusudur.

"İngilizce özel dersler tüm zamanın ve dikkatin öğrencinin üzerinize yoğunlaşması anlamı taşıyacağından grup derslerinden daha başarılı bir sonuç ortaya çıkarır." tezi oldukça yaygındır. Ancak bu yoğunluk arzu edilen başarı yerine İngilizce özel ders esnasında sık sık yorgunluk, konsantrasyon eksikliği ve İngilizceden kopma olumsuzluklarına neden olacaktır. Hep kendi başınıza olduğunuzdan grup içinde başkalarının hata yapma değişkenliğinden yararlanma ve bunlardan sonuç çıkarabilme artıları kaybolacak ve eğitim tek düzeleşerek sizle hoca arasında tek kale maça dönüşecektir.

İngilizce grup dersleri, makul sayıda katılımcının olması şartıyla, ders temposunu grup geneline yayar. Grup içinde dikkat başka kişiye yöneldiği anda biraz soluklanabilmeniz ve kendinize zaman ayırabilmeniz açısından pozitif etkilere sahiptir. Tecrübeli, aktarma gücü yüksek ve insan ilişkilerinde başarılı bir İngilizce eğitmeni eşliğinde yapılan İngilizce grup derslerinde sınıf arkadaşlarınızdan gelen değişik sorular, yapılan farklı hatalar sizde simgesel öğrenme mekanizmasını çalıştırarak duygusal öğrenmeyi tetikleyeceğinden, öğrendikleriniz daha akılda kalıcı olacak ve eğer eğitimciniz davranış bilimlerinde uzmansa, dersler eğitim terapisi halinde geçecektir.

Toplama kampı gibi her yaştan katılımcının yer aldığı ve çok fazla kişiden oluşan, derslere devamsızlıkların sıkça yaşanıp diğer katılımcıları olumsuz etkilediği, ders içi ve sonrası sorduğunuz sorulara cevap alamadığınız, dersi vereyim de gideyim tarzında bir hocası olan grup dersleri, elbetteki anlatmaya çalıştığımız fotoğraf içinde kendine yer bulamaz. İhtiyaçlarınıza karşılık vermekten çok uzak bu tarz grup dersleri yerine özel dersleri tercih etmek profesyonel bir eğitimciyle çalışmak şartıyla sizler için daha mantıklı olacaktır.


Yeli ve yabancı İngilizce hocaları, öğretmenleri, İngilizce ders verenler

Yerli İngilizce hocası mı yoksa yabancı İngilizce hocası mı gelişiminize daha etkin, daha yapıcı katkı sağlayarak sizi arzu ettiğiniz hedeflere kolayca ulaştırır?

Sesli Oku    Durdur

Yerli Hoca mı Yabancı Hoca mı?


Yerli ingilizce hocası mı
yoksa yabancı ingilizce hocası mı?

Bu soru da karşımıza çıkan yoğun soru tiplerinden biridir. Aslında sorunun cevabı oldukça basittir. İngilizce özel ders almak isteyenler çoğunlukla yabancı bir hocayı tercih eder. İlk etapta doğru bir yaklaşım gibi algılansa da, amacınız ilk etapta İngilizceyi öğrenmek ve daha sonra öğrendiklerinizi uygulamalı çalışmalara aktarmaktan geçiyorsa yabancı bir hocayla İngilizce ders tercihi size olumlu bir sonuç getirmeyecektir.

Zira yabancı bir hoca size öğretmekten çok öğrendiklerinizi pratik etme imkanı sunacaktır. Burada amaç yerli bir İngilizce hocasıyla önce İngilizceyi öğrenmek ve sonrasında yabancı hocayla konuşma pratiğinizi geliştirmek olmalıdır.

Eğer niyetiniz bir kaç cümle söyleyebilmek, kendinizce birşeyler karalayabilmekten geçiyorsa, zaten hocanın yerli yada yabancı olmasının bir önemi yoktur. Sizi her yol aynı hedefe ulaştıracaktır. Ama amacınız profesyonel düzeyde yazmak ve okunanı anlamaksa size tek tavsiyemiz yerli bir İngilizce hocası olacaktır.

Yeli ve yabancı hocalar bir çarkın dişlileri gibidir. Birbirlerini tamamlayan ve her birinin farklı görev alanları olan eğitim evrelerinin birer unsurlarıdır. Burada önemli bir noktayı hatırlatmakta fayda var. Yerli hocadan kastettiğimiz, konusunda uzman, deneyimli, bilgi ve becerilerini öğrencilerine aktaran "olması gerektiği gibi hoca" olgusudur. Yoksa bugün ülkede herkes hoca, herkes uzman, herkes sistem mucidi. Bilen gözle internette kısa bir araştırma yapıldığında, kendi dediğine kendi inanmayan, saçma sapan ve uydurma şeyleri sanki gerçek bilgilermiş gibi aktaran komedyen tiplere rastlamak son derece normaldir.

Yukarıda yaptığımız kıyas, İngilizcesi orta seviyenin üzerinde olanlar veya yabancı dilde eğitim alan öğrenciler için geçerli değildir. Onlara yabancı hoca çok daha faydalı olacaktır.


İngilizce Özel Ders Fiyatları, İngilizce özel ders fiyatları ne kadar? Özel ders saat ücretleri nedir?

İngilizce özel ders fiyatları İngilizce öğrenme amacınıza, size özel ders verecek İngilizce öğretmeninin bilgi ve becerisine göre değişiklik gösterir.

Sesli Oku    Durdur

İngilizce Özel Ders Fiyatları


İngilizce Özel Ders Fiyatları
İngilizce özel ders fiyatları, genellikle özel ders saat ücreti üzerinden hesaplanır. Ücretler İngilizce öğrenme amacınız, size özel ders verecek öğretmenin İngilizce bilgi seviyesi, yerli ya da yabancı olması, yabancıysa gerçek İngilizce öğretmeni mi yoksa sadece İngilizce konuştuğu için mi özel ders verdiğine göre değişkenlik gösterir.

Aynı durum yerli hocalar için de geçerlidir. Eline çanta alan herkesin "ben İngilizce hocasıyım" dediği şu günlerde, kendisi İngilizce bilmeyen hocalardan, öğrenci iken "üç beş kurş kazanayım" derdinde olan öğrenci kardeşlerimizden, her gün yeni bir İngilizce öğrenme metodu geliştiren mucit hocalarımızdan, Sultan Ahmet Meydanından toplanmış parasız kalan turist misafirlerimize kadar her modelde İngilizce eğitmeni bulmak mümkündür. Dolayısıyla İngilizce özel ders fiyatlarının belli bir standardı yoktur. İngilizce ders verenler özel ders saat ücretlerini kendi şartlarına ve öğrenci bulabilme potansiyellerine göre belirlerler.

Sizlere fikir vermesi açısından ortalama olarak İngilizce özel ders saat ücretleri, hoca kriteri, eğitim yeri, uzaklık ve haftalık alınacak ders sayısına göre, 50 TL ile 250 TL arasında değişir. Bu fiyatlardan çok daha yukarıda olan ders ücretleriyle de karşılaşmak mümkündür.


İstanbul İngilizce Kurs Fiyatları, İstanbul ingilizce kurs fiyatları nedir? En pahalı ingilizce kursu hangisi? En pahalı ingilizce kurs fiyatı nedir?

İstanbul İngilizce kurs fiyatları öğrenme amacınız, seçeceğiniz kurs ve kursun bulunduğu semte göre her bütçeye hitap eden geniş bir yelpazeye sahiptir.

Sesli Oku    Durdur

İstanbul İngilizce Kurs Fiyatları


İstanbul İngilizce Kursları Fiyatları
İngilizce öğrenmek için araştırma yapmaya başlamak aslında samanlıkta iğne aramak gibidir. Karşınıza her türlü slogan ve iddialı söylemlerde bulunan birçok seçenek çıkar. Kursun bulunduğu lokasyon, bina tasarımı ve ekipman, çalışan sayısı, reklamlara harcanan paralar ve en önemlisi kaliteli eğitim kadrosu kurs fiyatlarını İstanbul'da yukarı çeker.

İngilizce kursu fiyat araştırması yaparken kurs programları ve ücretlerinin İstanbul genelinde seçeceğiniz kurs, semt, şube ve kurs ihtiyaçlarınıza göre değişkenlik göstereceğini unutmamalısınız. İngilizce kurs fiyatları bölgesel özelliklerden dolayı Taksim, Nişantaşi, Şişli, Mecidiyeköy ve Beşiktaş ilçelerinde daha yüksektir.


En Uygun En İyi Kurs Fiyatları, En ucuz İngilizce kursu hangisi? En ucuz İngilizce kursu ne kadar?

Rekabetçi bir ortamda en uygun ve en iyi kurs fiyatları sundukları iddiasıyla işletmeler düzenledikleri kampanyalarla çogu zaman İngilizce kurs fiyatlarını aşağıya çekerler.

Sesli Oku    Durdur

En Uygun En İyi Kurs Fiyatları


En Uygun En İyi Kurs Fiyatları
İngilizce kursları rekabetçi bir ortamda pazar paylarını artırabilmek için rakipleri ile amansız bir yarışa girmişlerdir. Gerek kurs sayısının fazlalığı gerekse insanların İngilizce kursları hakkındaki olumsuz düşünceleri, İngilizce kurslarını rekabetçi bir ortamda ayakta kalabilmek için yeni arayışlara iter. Azalan tüketici talepleri karşısında en uygun fiyatla en iyi hizmeti verebilmek için düzenledikleri kampanyalarla müşteri çekmeye çalışırlar. Sunulan en iyi kurs fiyatları bazen tüketiciler tarafından bir fırsat olarak görülür. Bu sayede tüketicier farklı fiyat ve kalitedeki birçok alternatif seçenek arasından uygun gördüklerini tercih edebilirler.

Düzenlenen kampanyalarıyla aylık 500 TL'den başlayan İngilizce kurs fiyatları bulmak mümkündür. Sınıf mevcudu, çalışan yerli veya yabancı öğretmenler, ders sayısı, İngilizce eğitim materyalleri İngilizce kursu fiyatları için belirleyici etkenlerdir.

Size tavsiyemiz, Kartal, Pendik, Kadıköy, Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Beşiktaş veya Bakırköy'de herhangi bir İngilizce kursunu telefonla aramak yerine İngilizce kursları ile yüz yüze görüşmeniz ve ihtiyaçlarınıza ne ölçüde karşılık vereceklerini deneyimlemenizdir. Günümüzde İngilizce kurs fiyatları bire bir görüşmelerde daha esnek bir hal almıştır. Son olarak sadece İngilizce kurs fiyatları karşılaştırması yapmak yerine ihtiyaçlarınızın ve size vaad edilenlerin ne ölçüde karşılanacağı eleyici kriter olmalıdır.