İçindekiler
Sesli Oku    Durdur


İngilizce Dil Yapısı Nedir?

By Erhan Sarıoğlu | Nisan 18, 2022 | 6794

İngilizce'nin Mantığını Anlamak İngilizce Cümle Yapısını Anlamak İngilizcenin Yapısı Dil Öğrenmenin Mantığı İngilizce Dilinin Özellikleri İngilizcenin Önemi İngilizce İle Türkçe Arasındaki Farklar İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları Yabancı Dilin Önemi

İngilizce Dil Yapısı Nedir?

İngilizce öğrenebilmek her şeyden önce kendinize güven ve insan aklının başaramayacağı hiçbir şeyin olamayacağına kendinizi inandırmanızla başlar. Geçmişteki yersiz ve boş korkularınızdan kurtulmanız İngilizce eğitiminde atacağınız ilk adım olacaktır.

UNUTMAYIN: İngilizce mantığını çözdüğünüz sürece öğrenilmesi ve anlaşılması son derece kolay bir dil yapısına sahiptir.

İngilizce öğrenirken insanlar sorularına karşılık mantıklı bir cevap alamazlar ve bunun sonunca dili ezberlemeye kalkarlar. İngilizce öğreniminin her aşamasında aklınıza takılan veya karşılığını duymak istediğiniz tüm soruların anlamlı bir karşılığı vardır. İngilizce dili öyle sanıldığı gibi ezber üzerine kurulu değildir. Mantığını çözdüğünüzde hayatınızın en zekli öğrenim sürecine girersiniz.

DÜŞÜNÜN: Bizler bebekler gibi önce kelimelerin anlamlarını bilmeden kulak dolgunluğu ile ezberlemek daha sonrada aralarında zamanla anlam ilişkisi kurarak bütüne ermek gibi bir olayı yetişkin yaşlarda yapamayacağımıza göre uygulanacak tek yöntem, o dili yapılış kurallarına göre öğrenmek olacaktır.

Çoğu insan "Benim gramerim iyi ama konuşamıyorum." düşüncesiyle kendi kendini kandırır. Aslında bu söylem formül bilgisinden başka birşey değildir. Sadece formül bilmek okullarda sınav geçmek için geçerlidir, gerçek hayatla bir ilgisi yoktur. Bilen konuşur ve yazar.


Sesli Oku    Durdur

İngilizce
Yöntem ve Teknikleri


İngilizce Öğretim Yöntemleri Yabancı Dil Öğretim Teknikleri Dil Öğretiminde Yaklaşımlar Öğretim Yöntem ve Teknikleri İngilizce Ders İşleme Yöntemleri Mesleki İngilizce Öğretim Yöntem ve Teknikleri İngilizce Konuşma Teknikleri İngilizce Dersi Öğretim Programları En İyi İngilizce Öğrenme Teknikleri

İngilizce yöntem ve teknikleri

Önünüzde İngilizce eğitimi için üç seçenek vardır. Bunlardan ilki bugüne kadar uygulanan bolca resimli ve süslü kitapları, ezbere cümleleri ile tüm ülkede uygulanan klasik metot, bir diğeri kitap ve kaleme dokunmamanızı tavsiye eden ve derslerde papağan gibi size cümle tekrarlatan cümle ezberletme metodu ve son olarak attığınız her adımı otomatik denetleyen önce altyapı sonra inşaat zihniyeti ile çalışan Türkçe esaslı metot.

Üçüncü metot mantık ve öğrenme bazlı olduğundan, sizden Türkçe Dilbilgisi ister, çalışma ister, özveri ister, 6 ay boyunca kendinizi İngilizceye vermenizi ister. Bu süre sonunda sizi konuşturur ve yazdırır. Sizinle aynı gün kursa başlayan bir arkadaşınızla aranızda yıllarca kapanmayacak bilgi ve uygulama uçurumu oluşturur.


Sesli Oku    Durdur

Ezbersiz İngilizce Öğrenme Tekniği


Ezbersiz İngilizce Öğrenmek Mümkün mü? İngilizce Öğrenme Teknikleri Nelerdir? İngilizce Öğrenme Teknikleri Hakkında Her Şey İngilizce Kelime Ezberlemenin En Kolay Yolu Nedir? Yabancı Dil Öğrenme Yöntemleri Evde İngilizce Öğrenme Teknikleri İngilizce Öğrenmede Zorluklar Dil Öğrenmenin Sırrı

Ezbersiz İngilizce öğrenme tekniği


Matematiksel İngilizce Eğitim Sistemi en genel hatlarıyla,

a ) İlk olarak Türkçe Dilbilgisi kurallarına genel bakış ile başlar.

b ) Daha sonra her İngilizce cümlede karşımıza çıkacak ve her zaman sabit olan asla değişmeyecek cümle sabitleri üzerine yoğunlaşır.

c ) Bir sonraki adım ise, İngilizcede değişken diye adlandırdığımız mastar ve yüklem bilgisi ile tüm İngilizce içinde yer alan cümle modellerini ilkokul öğrencilerine öğretilen çarpım tablosu zihniyeti ile ana cümle formülünde yerine koyar.

Dışarı çıkabilmeli.
Dışarı çıkabilmeliydi.
Dışarı çıkamaz.
Dışarı çıkmayabilir.
Dışarı çıkamayabilir.
Dışarı çıkabilirdi.
Dışarı çıkmış olmalı.

d ) İskelet sistemi adı altında bir cümlede yer alan birden çok fiilin nasıl kullanılacağını inceler ve ana formülde yerine koyar.

Bana bir köle gibi davranmandan nefret ediyorum.

İstediklerimi yapmamı engellemeye çalışmandan nefret ediyorum.

Beni bekletmenden nefret ediyorum.

e ) Gazete, dergi ve makalelerde çok yoğun olarak karşımıza çıkan ve profesyonelliğin bir göstergesi olan kelime detaylandırmaları üzerinde yoğunlaşır.

Hükümeti protesto eden bir gösteride polis tarafından tutuklanan öğrenciler,

Geçen cuma akşamı Kınalıada'dan 3 mil açıkta yatında üç kişi tarafından vurulan tanınmış işadamlarından biri olan Cafer Tok,

f ) Son olarak yukarıda yer alan başlıklardan oluşmuş birden fazla cümleyi bağlaç mantığı ile birbirine kaynak eder.

Erkekler uzun süreli bir evlilikten sonra eşleri ile mutlu olmadıklarını söylediklerinde bence tek neden diğer bir kadındır.

Türkiye’nin en önemli problemlerinden biri işsizlik olduğundan, kısa zamanda Avrupa Birliğine girmesinin imkansız olduğunu hala bazılarımız anlamakta zorluk çekiyor.

Yukarıdaki örnekler “Bir Başka Gözden İngilizce” adlı eğitim seti içinde yer alan “II.Cilt / Bağlaçlar, İskelet Bilgisi ve Kelime Bilgisi” kısımlarından alınmıştır.

Eğer İngilizce öğrenmekte kararlıysanız kendinize bir iyilik yapın ve Türkçe Dilbilgisi bölümüne bir göz atın. İngilizce geleceğinize açılan altın kapının o bilgilerden geçtiğini asla ve asla unutmayın.


Sesli Oku    Durdur

İngilizce Kurs Süresi Neden 6 Ay?


İngilizce Kursu Ne Kadar Sürer? İngilizce İçin Ne Kadar Zaman Kaç Ay Dil Okuluna Gitmeliyim? Kaç Seviyelik Bir Eğitiminiz var? İngilizce Kursu Kaç Ay Sürüyor? İngilizce Kaç Kur Sürer? İngilizce Dil Kursu Süreleri ve Kurlar İngilizce Kursları Haftada Kaç Saat

İngilizce kurs süresi neden 6 ay?

Elbette ki İngilizce eğitimi öyle aylara sığacak bir olgu değildir ama sağlam bir temel ile uygulanabilecek doğru bir metod başarının altın anahtarı olacaktır.

Haftalık ortalama 5-6 saatlik derslerle geçirilecek 6 ay İngilizce için harcanacak maksimum zamandır. Bu sistem içinde uygulanan tarz ezberciliği ortadan kaldırdığından harcanan bütün süre mutlak öğrenmeye gitmektedir.

Bu metodla İngilizce öğrenebilmek insan aklının alamayacağı kadar kolay olmasına rağmen, Türkçe alt yapısı zayıf, her gün 1 saat evde kendi başına tekrar yapmayan, sistemi uygulamayan, birisi gelsede bütün herşeyi ben uyurken beynime aktarsa zihniyetinde olan kişilerin başarıya ulaşmaları hemen hemen imkansızdır.

Eğitim sürecinden sonra kişi sıkça okuyarak, dinleyerek, film seyrederek, kendince yazılar yazarak ve sistemin bir parçası olan eğitim notlarını tekrar ederek kendini geliştirecektir.


Sesli Oku    Durdur

İngilizce Dil Seviyesi


İngilizce Dil Seviyeleri İngilizce Dil Seviyeleri Nelerdir? İngilizce Seviyeleri: A1, A2, B1, B2, C1, C2 Upper Intermediate Hangi Seviye İngilizce Seviyeleri - CEFR Nedir CEFR İngilizce Dil Seviyeleri Avrupa Ortak Dil Seviyeleri Dil Seviyem Nedir?

İngilizce dil seviyesi

6 ay sonunda her cümleyi rahatlıkla yazar ve konuşur olacaksınız. Tabiki CNN anlayamayacak Newsweek okuyamayacaksınız. Onlar belli bir kelime sürecinin sonunda gelecek olaylardır. Fakat sözlük yardımı ile Newsweek içindeki anlayamadığınız cümlelerin sayısı gittikçe azalacak ya da deyimlerde sıkıntılar çekeceksiniz.

Bu sistem içinde yaklaşık kişiye bağlı olarak 2 bin civarı kelime öğrenilecek ve bu kelimeler sayesinde her türlü cümle kolaylıkla yapılabilecektir. İngilizce dilinde 170 binin üzerinde kelime vardır ve bunları öğrenmek çok uzun yıllar alacak bir süreçtir. Bizim hedefimiz öğreneceğimiz yeterli sayıdaki kelimeler ile yazı ve konuşmada profesyonel cümleleri ortaya çıkarmak olacaktır.

Sizi biraz daha aydınlatabilmek için yaklaşık 10 ile 12 haftalık bir eğitim sonunda Bir Başka Gözden İngilizce adlı eğitim seti içinde yer alan birinci kitabımızı bitirecek ve aşağıdaki gibi yazı örneklerini çok rahatlıkla yazar ve konuşur olacağız.

Kilyos'taki evimiz geceleri çok ıssız olduğundan arkadaşlarımızın bizi ziyaret etmeleri zordur. O akşam evde yalnızdık ve soygundan sonra katil bahçede olduğundan karanlıkta birbirimizden bile korkuyorduk. Kablo kesik olduğu için polisi aramamız imkansızdı.

It is difficult for our friends to visit us because our house in Kilyos is very desolate at night. We were alone at home that night and we were even afraid of each other in the dark because the killer was in the garden after the robbery. It was impossible for us to call the police because the cable was cut.

Biz Türkiyede uluslar arası bir ithalat şirketiyiz. İlanınızdan bütün dünya çapında yeni pazarlar bulmaya istekli olduğunuzu anlamak zor değil. Karşılıklı menfaatlerimiz doğrultusunda sizinle uzun süreli bir iş birliğine hazırız. Eğer konu ile ilgilenirseniz, lütfen bize şirketiniz ve ürün yelpazeniz hakkında daha ayrıntılı bilgi gönderin.

We are an international import company in Turkiye. It is not difficult to understand from your advertisement that you are willing to find new markets all over the world. We are ready to make a long-term commitment to you for our mutual benefit. If you are interested in the matter, please, send us further information about your company and product range.

Yukarıdaki örnekler “Bir Başka Gözden İngilizce” adlı eğitim seti içinde yer alan “I.Cilt / İngilizceye Giriş” kısmından alınmıştır.

Yukarıdaki örneklerin seviyesi yaklaşık 10 ile 12 hafta arasındadır. Sakın bu cümleleri ezberleyeceğiniz izlenimine kapılmayın virgülüne kadar anlayarak sindirerek ve tüm benzerlerini yapabilecek bilgiye sahip olarak onları çok kolaylıkla halledeceksiniz. Hepsi tek bir formüle göre ve asla kelimelerin yerleri değiştirilmeden yapılır.

CEFR tarafından belirlenmiş olan İngilizce dil seviyeleri: A1, A2, B1, B2, C1, C2 dir. Biz kendi sistemimize yönelik bir seviye sistemi uygulamaktayız.

Daha ayrıntılı bilgi için her gün online olarak değişik metin çalışmalarının yapıldığı facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sayfayı ziyaret etmek için tıklayınız...